- Predchádzajúci
- 1
- 2
- 3
- ...
- 8
- Ďalší
Inštalácia osvetlenia na nábytok má rozhodne zmysel. Moderné svietidlá sú také malé a nenápadné, že o nich v zhasnutom stave ani neviete. Stačí ich však rozsvietiť a stane sa z nich neoceniteľný praktický pomocník. A navyše dokážu vykúzliť úžasné svetelné efekty.
Hneď na začiatok pre vás máme pár tipov:
Radi čítate a máte veľkú knižnicu? Vďaka elegantnému osvetleniu nábytku ju môžete nechať náležite vyniknúť a zároveň sa vám bude pred spaním lepšie vyberať niečo na čítanie.
Ste hrdí na svoju zbierku ametystov alebo prvorepublikových bábik? Namontujte si do vitríny nábytkové svetlá a vaše najobľúbenejšie kúsky budú hneď viac na očiach.
Aj vás otravuje, keď musíte každé tričko najskôr vytiahnuť zo skrine, aby ste zistili, akú má vôbec farbu? Riešením je opäť svetlo na nábytok.
Nevidíte poriadne na pracovnú dosku kuchynskej linky? Vďaka osvetleniu nábytku budete zeleninu krájať ako vyhlásení šéfkuchári.
Existujú 3 rôzne spôsoby montáže:
Svetlo na nábytok môžete jednoducho prilepiť – buď samostatne, alebo pomocou plastového krúžku, do ktorého nábytkové svietidlo nasadíte. Nemusíte nič vŕtať, iba počítajte s tým, že potom svietidlo z nábytku cca 1–2 cm vyčnieva.
K nábytku tiež môžete najskôr privŕtať montážnu pružinu na uchytenie svetla. Pružina je však obvykle o trochu väčšia, takže budete potrebovať asi o 2,5 cm viac na každej strane.
Ďalšou možnosťou je zasunutie svetla do predvŕtaného otvoru. Tým sa stane integrálnou súčasťou nábytku, z ktorého nebude nič vystupovať. Také riešenie je ideálne pre vitríny a poličky.
Pokiaľ si čímkoľvek nie ste istí, naši špecialisti vám radi pomôžu. Môžete im zavolať na číslo +421 258 419 273 alebo im napísať pomocou kontaktného formulára
Zjednodušene povedané, rozlišujeme nasledujúce typy nábytkového osvetlenia:
vstavané osvetlenie nábytku,
povrchové bodové svetlá na nábytok,
svetlo pod skrinky,
svetlo na nábytok.
Poďme sa pozrieť na jednotlivé druhy trošku detailnejšie.
Vstavané osvetlenie nábytku je nenápadné, takže s nábytkom prakticky splynie.
Povrchové bodové svetlá na nábytok v zásade možno považovať za nábytkový doplnok. Vďaka nim krásne vyniknú knihy, sochy a ďalšie veci. Zároveň krásne dotvárajú celkovú atmosféru miestnosti.
Svetlá pod skrinky sa najviac hodia do kuchyne. Pracovná doska na kuchynskej linke predsa musí byť dobre osvetlená. To však často neplatí, pretože kuchynské skrinky mnohokrát blokujú svetlo z osvetlenia na strope. Tip: Všetko si môžete zjednodušiť, keď použijete samolepiace LED pásiky, ktoré sa takmer nezahrievajú, preto sú ideálnym pomocníkom nielen na linke, ale trebárs aj v skriniach alebo na poličkách.
Svetlá na nábytok sa zvyčajne montujú na nábytok zospodu, ale nie sú doň vstavané.
Jasnou voľbou je aj v tomto prípade, samozrejme, LED technológia. Jej výhody sú jednoducho bezkonkurenčné, pričom môžete počítať s nasledujúcim:
LED žiarovky spotrebujú cca o 60 % menej energie než halogénové žiarovky a v porovnaní s klasickými vláknovými žiarovkami sú dokonca o 90 % úspornejšie.
LED žiarovky majú vysoký počet spínacích cyklov, takže ich môžete zapínať a vypínať, ako často chcete.
LED osvetlenie vydrží približne 50-tisíc hodín. Porovnajte si to s halogénkami, ktoré môžu svietiť iba 4-tisíc hodín.
Asi nikoho neprekvapí, že sa svetlo na nábytok používa všade tam, kde nejaký nábytok nájdeme – teda od pivnice až po podkrovie. Tu je pár nápadov, ako môže prospieť aj vášmu domovu:
V kuchyni na kuchynskej linke uľahčuje varenie.
V spálni sa uplatní v skrini s oblečením.
V obývačke vám krásne nasvieti obývaciu stenu alebo knižnicu.
V detskej izbe vďaka nemu vynikne polička s najobľúbenejšími hračkami.
Nie je to nutné. Môžete si vybrať, či kúpite nábytkové svietidlá na batériu alebo do zásuvky. Pokiaľ máte dojem, že je doma káblov až-až, zvoľte model na batérie. Ak si, naopak, nechcete robiť starosti s vymieňaním batérií, žiadny problém. Jednoducho sa pri konkrétnom svietidle vždy mrknite na detailný opis, kde je uvedené, o aký typ ide.
To záleží len na vás – stačí si vybrať model so senzorom pohybu. Môžete ho trebárs namontovať do zásuvky s ponožkami, takže sa rozsvieti vždy, keď ho otvoríte. A to sa môže hodiť každé ráno, obzvlášť v zimných mesiacoch. Niektoré nábytkové svietidlá so snímačom pohybu majú navyše aj manuálny vypínač.
Nie je to tak dávno, čo sme museli na nábytkových svetlách hľadať symbol „M“, ktorý označoval, že je svetlo z hľadiska požiaru bezpečné. Dnes už to nie je potrebné. Pokiaľ máte o vhodnosti daného svetla na nábytok nejaké pochybnosti, stačí sa spýtať našich špecialistov, ktorí vám radi poradia.
Položte našim špecialistom akékoľvek otázky týkajúce sa osvetlenia nábytku. Zavolajte na číslo +421 258 419 273 alebo sa s nami spojte prostredníctvom nášho kontaktného formulára.
Prečiarknuté ceny na lumories.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.